Трансформація вугільних регіонів: Зустріч з Виконавчим віце-президентом Єврокомісії Франсом Тіммермансом наголошує на важливості розвитку відновлюваних джерел енергії в Україні

Заступник міського голови Покровська, Андрій Залівський - міський голова Червонограда, та Борис Карпус - міський голова Нововолинська, зустрілися з Виконавчим віце-президентом Єврокомісії з питань Європейського зеленого курсу Франсом Тіммермансом у Києві 9 січня. Під час зустрічі Франс Тіммерманс висловив бажання обговорити з очільниками шахтарських громад питання подальшої трансформації вугільних регіонів, зокрема, вирішення проблем, які виникли в громадах під час війни, а також кроки для успішної реалізації трансформації.

Міський голова Червонограда, Андрій Залівський, зауважив, що Червоноград готовий відкрити виробництво сонячних панелей та геотермальних теплових насосів. Він відмітив, що їхнє місто може стати платформою для різноманітних інвестиційних проєктів, а в подальшому цю модель "зеленого" відновлення України можна буде втілювати і в інших регіонах, де зараз тривають активні бойові дії.

Франс Тіммерманс також зазначив, що справедлива трансформація вугільних регіонів є одним з наріжних каменів європейської політики декарбонізації, і Європейський Союз готовий надавати допомогу Україні як з підвищенням експертних знань на місцях, так і фінансово. Виконавчий віце-президент Єврокомісії підкреслив, що трансформація шахтарських громад має бути частиною зеленого відновлення України від наслідків війни. Він вважає, що колишнім шахтарям буде легше переходити на нову роботу в іншій промисловості, тому розвиток відновлюваних джерел енергії, таких як виробництво сонячних панелей та геотермальних теплових насосів, може стати реальною альтернативою для них.

Ця зустріч з Виконавчим віце-президентом Єврокомісії Франсом Тіммермансом підкреслила важливість розвитку відновлюваних джерел енергії в вугільних регіонах.