Вугільні міста на передовій: вижити та планувати майбутнє вже зараз

Незважаючи на повномасштабну війну, вугільні міста України відмовляються від політики статичності та прагнуть до справедливої трансформації після перемоги. Готові планувати цю трансформацію вже зараз. Про це заявила делегація вугільних міст на зустрічі в Брюсселі в рамках Ініціативи щодо трансформації вугільних регіонів Західних Балкан та України, яка відбулася 22-23 листопада. Вони також провели зустрічі з представниками Єврокомісії, міжнародних фінансових інституцій та депутатами Бундестагу в Берліні.

Під час зустрічей представники вугільних міст шукали можливості нових партнерств з містами країн-членів ЄС та пошуку інвестицій. Однак, вони отримали підтвердження, що ЄС залишається вірним своєму курсу відмови від вугілля, незважаючи на поточну енергетичну кризу, а також дізналися про можливості, які відкриваються у зв’язку з набуттям Україною статусу кандидата в члени ЄС.

Зокрема, делегація отримала запевнення, що інвестиції не будуть спрямовані на розвиток та відбудову вугільної галузі України, і їх можна залучати вже зараз, незважаючи на продовження війни. Підтримка з боку ЄС продовжуватиметься, зокрема через надання генераторів. Важливо продовжувати активно працювати над створенням нових робочих партнерств, зокрема з допомогою представників Бундестагу, які обіцяли допомогти з пошуком серед свого електорату.

Під час зустрічей делегатів висували питання про виклики та потреби, пов'язані з військовою агресією на території України.

"Найважливішим завданням зараз є вижити. Вугільні міста перебувають на передовій, захищаючи не лише Україну, але й Європу. Наразі найбільша допомога, яка потрібна, це політична підтримка. Після перемоги будемо звертатися до питань трансформації, декарбонізації та переходу на альтернативні джерела енергії. Ми вже мали розроблені програми, але війна все зруйнувала, тому поки не буде перемоги, нічого не зможе змінитися", - заявив мер Павлограда Анатолій Вершина під час закритої зустрічі з представниками міжнародних фінансових інституцій, Групи підтримки України в Генеральному директораті з питань європейської політики сусідства та переговорів щодо розширення та секретаріату Ініціативи.

Ці зустрічі відбулися в рамках проєкту "Нова енергія, нові можливості для сталого розвитку Донбасу", який здійснювався за сприяння Луганського обласного правозахисного центру "Альтернатива" та Germanwatch. Українську делегацію представляли делегати від органів місцевого самоврядування та військових адміністрацій Донецької, Дніпропетровської, Волинської та Львівської областей, а також Міністерства енергетики.